Sie befinden sich hier

Inhalt

Biografia

W 1994 zagrała brawurowo swój recital dyplomowy w Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie. W 1995 zadebiutowała w Filharmonii Narodowej. Już w październiku 1996 amerykański fachowy magazyn Saxophone Journal poświęcił jej artykuł monograficzny w numerze poświęconym najwybitniejszym saksofonistkom świata...

więcej...

Zdjęcia

Recenzje

"Nieprzeciętna saksofonistka, Alina Mleczko i wybitny niemiecki dyrygent, Hermann Breuer, prowadzący Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej zaprezentowali się w sali koncertowej WPA UAM im. Profesora Jerzego Rubińskiego..."

Więcej w życiu Kalisza

Saksofonistka Alina Mleczko specjalizuje się w nietypowych projektach; często wykonuje współczesne kompozycje, które zamawia u swoich młodych kolegów. Nowa jej płyta „Siesta” zawiera tym razem repertuar bardziej popularny, choć ambitny. Są to znane hity muzyki poważnej, dobrane pod kątem melodyjności i nostalgiczności – w sam raz na odpoczynek w czasie upalnej sjesty. Jest tu i „Pawana dla zmarłej infantki” Ravela, i „Światło księżyca” Debussy’ego, i „Wokaliza” Rachmaninowa, ale nie brak obowiązkowych w takich zestawach Piazzolli, Jobima czy Ennia Morricone z „Cinema Paradiso”. Wydawałoby się – banał, a jednak nie: to dzięki szczególnemu, oryginalnemu zestawieniu instrumentów – saksofonu z kwartetem smyczkowym. Jest to kwartet Prima Vista, złożony z muzyków, którzy przez wiele lat grali w orkiestrze Sinfonia Varsovia; od niedawna weszli na samodzielną drogę. Alina Mleczko świetnie dostraja się do towarzyszących jej muzyków.

Polityka

Kontextspalte

Alina Mleczko

Saksofon altowy, sopranowy

"..Alina Mleczko to Pierwsza Dama Polskiej Muzyki Saksofonowej, należy do nielicznego grona klasycznych saksofonistek-solistek .."

Video

 

 

 

 

Linki

  • Strona artystki
  • http://www.avip.pl
  • http://avip.pl/avip-grupa/artysci-zespoly/instrumentalisci/saxophon/alina-mleczko-saksophon-soloist.html