Sie befinden sich hier

Inhalt

Biografia

Kwintet Śląskich Kameralistów to zespół założony przez liderów Śląskiej Orkiestry Kameralnej w lipcu 1993 roku. Początkowo jako kwartet, następnie skład został poszerzony o kontrabas. Zespół występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Rialp w hiszpańskiej Katalonii

więcej...

Zdjęcia

Recenzje

Na płycie znajdują się aranże utworów m.in. Pink Floyd, Queen, czy Presley'a. Trudno było pozyskać zgody na wykorzystanie praw autorskich?

K.K.: Wydanie tej płyty wiązało się z dużym nakładem czasochłonnej pracy jeżeli chodzi o uzyskanie licencji od właścicieli praw autorskich. Na szczęście dla nas, płyta powstała dużo wcześniej w tzw. wersji demo. Dariusz poświęcił kilka miesięcy, nawiązał kontakt z właścicielami praw, wysyłając im szkice naszych wersji ich piosenek. Udało się pozyskać zgody bez większych trudności. Miłym zaskoczeniem była dla nas korespondencja z muzykami The Doors. Po wysłaniu im naszej demówki z zapytaniem o prawa autorskie, otrzymaliśmy odpowiedź zwrotną pozytywną, jednak pod tym warunkiem, że również oni będą mogli wykorzystać naszą wersję ich wielkiego przeboju( „Riders on the Storm”). Ponadto ostrzegano nas, że Paul McCartney z reguły nie zgadza się na wykorzystywanie jego utworów, a jego zgoda przyszła do nas jako pierwsza! Część druga „ba… ROCKOWO”, do której nagrania wkrótce przystąpimy, stawia przed nami podobną konieczność uzyskania licencji.

CD's

Rockowo
Mecyje


Kontextspalte

Kwintet Kameralistów Śląskich

Silesian String Quintet

".. Kwintet Śląskich Kameralistów to zespół założony przez liderów Śląskiej Orkiestry Kameralnej w lipcu 1993 roku. .."

Video

 

 

Linki

  • Strona artysty
  • http://www.avip.pl