Sie befinden sich hier

Inhalt

Dances of the World

Biografia

To zbiór około 35 tańców tradycyjnych / etnicznych, opracowanych na orkiestrę smyczkową, kameralną lub symfoniczną z udziałem typowych, tradycyjnych instrumentów np. cymbały mołdawskie, dudy, zurna, klarnet arabski i chór. Tańce są ulubionym programem szerokiej publiczności. Pośród tańców etnicznych można odnaleźć taniec słynnego Greka Zorby, tańce bałkańskie, tureckie, żydowskie, karpackie, mołdawskie i wiele innych.

więcej...

Recenzje

Recenzja koncertu "Tańce świata" Wojtka Mrozka – 2003-02.03 Gazeta Poznańska

Filharmonia Poznańska 2003-02-03                  
Jolanta Brózda    

Klarnecista Wojtek Mrozek był na piątkowym koncercie filharmonicznym w sytuacji idealnej. Z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją José Marii Florencio Juniora zagrał repertuar, który sam sobie napisał. Czy może być sytuacja bardziej wymarzona dla solisty: mieć od początku do końca wpływ na to, w jaki sposób eksponować swoje umiejętności?

więcej...

Zdjęcia

CD's

Dances of the World NoI
Rakija
Dances of the World Promo for WSS
Dances of the World Promo for MGI
Dances of the World Ukraina/Russia Edition
Dances of the World NrII

Kontextspalte

Dances of the World

Sensation !!!

Tańce Świata Woytka Mrozka sięgają do korzeni muzyki i we współczesnym świetle ocierają się o wirtuozerię wypracowaną na przestrzeni stuleci. Uniwersalizm narracji języka muzycznego i jego niebywała ekspresja są pomostem między wykonawcami w słuchaczami i budują emocjonalne więzi pozytywnej energii.

Video

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Audio

 

 

Linki

  • Strona artysty
  • http://www.avip.pl
  • Youtube: Wojciech Mrozek Tańce Świata, Dances of the World