Sie befinden sich hier

Inhalt

Opis

DON KICHOT - balet w 3 aktach

L.Minkus
libretto: M.Petipa

Prolog
Kitri i Basilio chowają się w tawernie, gdzie wszyscy bawią się i tańczą. Wchodzą Lorenzo, Gamache, Don Kichot i Sancho Pansa. Oberżysta natychmiast próbuje zmusić córkę do małżeństwa z Gamachem. Basilio, uprzednio umówiwszy się o tym z Kitri,  pozoruje scenę samobójstwa. Dziewczyna "płacze" nad ciałem ukochanego. Don Kichot w szlachetnym oburzeniu grozi rozeźlonemu Lorenzo bronią i zmusza go zgodzić się na małżeństwo córki z "umierającym" Basiliem. Oberżysta udziela błogosławieństwa  zakochanym. Teraz  Basilio już może "ożyć".  
Akt 1
Skraju lasu obok wiatraków ulokował się obóz cygański. Do niego przybrnęli   zmęczeni Don Kichot i Sancho Pansa. Stary cygan przekonuje rycerza, że ten znajduje się w zaczarowanym zamku i zaprasza go obejrzeć wystawę. Podczas opowieści młodej cyganki o swej nieszczęśliwej  miłości Don Kichot wzruszył się i pragnie obronić ją. Zobaczywszy wiatraki, bierze ich za złych czarowników i rzuca się do walki.
Akt 2
Pozbawieni sił Don Kichot i Sancho Pansa okazują się w lesie. Rycerzu wydaje się, że las wypełniony jest potworami i olbrzymami. Jednak, będąc zmęczonym, zasypia. Śni się mu  Dulcynea – "dama jego serca", wśród driad. Tym czasem Sancho Pansa pobiegł do miasta przywieść pomoc dla walki z "olbrzymami" i "czarownikami" – Lorenzo i jego żonę. Pomógłszy Don Kichotowi oni zapraszają go na wesele Kitri i   Basilia.
 Akt 3
Plac w Barcelonie. Wszyscy gotują się do wesela. Przechodzi uroczysta procesja. Rodzice udzielają błogosławieństwa młodym.
Don Kichot łączy ich  ręce. Wszyscy się bawią. A Don Kichot? On dokonał dobrych spraw i teraz gotuje się do nowych przygód. Przecież ktoś powinien dokonywać czynów bohaterskich. 

Zdjęcia

Don Kichot
Don Kichot
Don Kichot
Don Kichot
Don Kichot
Don Kichot
Don Kichot
Don Kichot
Don Kichot
Don Kichot
Don Kichot
Don Kichot
Don Kichot
Don Kichot
 

Kontextspalte

Don Kichot

Sensation 2015

Balet Don Kichot to znana i lubiana historia pełna dobrego humoru i dowcipu jest widowiskiem na najwyższym światowym poziomie artystycznym. AVIP Group od 2015 roku.

Pliki do pobrania

    Video

     

    Linki

    • Strona artysty http://www.avip.pl