Sie befinden sich hier

Inhalt

Biografia

 

Kompozytor, aranżer, orkiestrator, pianista i puzonista. Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Ukończył także studia licencjackie na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie puzonu prof. Grzegorza Nagórskiego.  Obecnie jest studentem kompozycji i aranżacji na Akademii Muzycznej w Katowicach            u prof. Jacka Glenca.

Zdjęcia

Osiągnięcia

·      Finalista Zurich Film Music Competition 2016 - skomponowanie muzyki na orkiestrę symfoniczną do krótkometrażowej animacji pt. "An Object At Rest" (Seth Boyden). Wybrany jako jeden pięciu finalistów, wyselekcjonowanych spośród 202 kompozytorów z całego świata. Wykonanie własnej kompozycji do filmu przez Zurich Tonhalle Orchestra pod batutą niemieckiego dyrygenta Franka Strobela podczas uroczystej gali oraz koncertu "Tribute To John Williams" w sali koncertowej Tonhalle Zurich.

·         Finalista FMF Young Talent Award 2016 - skomponowanie muzyki na orkiestrę symfoniczną do fragmentu filmu animowanego pt. "Shrek Forever", do którego oryginalną muzykę skomponował Harry Gregson-Williams, będący także jurorem konkursu. Jakość partytury uznana za perfekcyjną jeśli chodzi i orkiestrację, aranżację i edycję

Kontextspalte

Marcin Sadowski

Kompozytor, pianista

"..polski kompozytor młodego pokolenia. Laureat międzynarodowych, prestiżowych konkursów kompozytorskich.."

Kontakt

Woytek
General Management
woymrozek@gmail.com
+48 600 384 750

Video

 

 

 

 

Linki

  • Strona artysty http://www.avip.pl
  • Profil Facebook Marcin Sadowski
  • Youtube: Marcin Sadowski