Sie befinden sich hier

Inhalt

Biografia

" W wieku 8,5 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach u Ludwika Gbiorczyka. Od Liceum Muzycznego do końca studiów w Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku pracował pod kierunkiem prof. Stefana Hermana. 26 marca 1971 uzyskał dyplom ukończenia studiów wyższych z wynikiem bardzo dobrym z najwyższym wyróżnieniem.  ..."

więcej...

Zdjęcia

Recenzje

"A.K. Czy już od dziecka marzył Pan o wielkiej karierze skrzypka?
K.A.K. No, trudno powiedzieć... Rodzice byli muzykami w związku z tym wypadało żebym ja zaczął się uczyć, ale ja zacząłem stosunkowo późno, dlatego że jak rozpocząłem naukę w szkole muzycznej to już chodziłem do III klasy szkoły podstawowej. Miałem 8 i pół roku jak zacząłem grać, ale uznano mnie za utalentowanego, więc tak już zostało." 

Podsumowując treść tego wywiadu chciałabym przytoczyć jeszcze cytat wybitnego skrzypka, o którym wspomniał w wywiadzie Konstanty Andrzej Kulka, a mianowicie Dawida Ojstracha, który mówił tak:

"Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent. Nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów. Nie uczyni niczego sam geniusz. Nienagrodzony geniusz to już prawie przysłowie. Nie uczyni niczego też same wykształcenie. Świat jest pełen ludzi wykształconych, o których się zapomina. Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne!"

więcej...

CD's

Best of Marco Polo
K.A.Kulka
K.Penderecki
K.Szymanowski
H.Wieniawski

Kontextspalte

Konstanty Andrzej Kulka

Solista - wirtuoz

"..jeden z najwybitniejszych polskich i światowych skrzypków. Koncertował we wszystkich największych i najbardziej renomowanych salach koncertowych na świecie .."

Video

Csardas

M.Karłowicz Violin Concerto in A-major

Kulka play Lipinski

 

 

Linki

  • Strona artysty http://www.avip.pl