Sie befinden sich hier

Inhalt

Biografia

Instrumentalista, kompozytor, aranżer, dyrygent. Należy do grona najwybitniejszych współczesnych klarnecistów. Wykształcenie zdobył w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem) oraz w Hochschule für Musik w Monachium (dyplom mistrzowski z wyróżnieniem). 

więcej...

Zdjęcia

Woytek Mrozek
Woytek Mrozek
Woytek Mrozek
Woytek Mrozek
Woytek Mrozek
Woytek Mrozek
Woytek Mrozek
Woytek Mrozek

Recenzje

"...Modern Cassic " Woytka Mrozka to program unikalny. Jedyny na świecie. Artysta przedstawia  w nim wiele stylistyk muzycznych przedstawiając barwy muzyki we wszystkich kolorach tęczy. Program zachwyca i pozostaje w pamięci jako wydarzenie niezwykłe, w którym publiczność może spotkać wielkiego, autentycznego artystę. To jest żywa historia, którą nasza tarnopolska pubiczność mogła doświadczyć..."

Gazeta Tarnopolska 20.09.2016

"..Od 1992 roku Pan W. Mrozek związany jest z Yehudi Menuhin LMN, dając dużą liczbę koncertów. Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. Dwa razy występował w renomowanej sali Prinzregententheater w Monachium na uroczystych koncertach LMN w mojej obecności i Profesora Augusta Everdinga. Nie tylko z powodu jego wysokich kwalifikacji, lecz także wielkiej autentyczności i miłego sposobu bycia, polecam jak najgoręcej Pana Wojtka Mrozka wszystkim kolegom muzykom, impresariom i sponsorom" 

Yehudi Menuhin, LMN  Monachium 10.03. 1997 rok

 „Polscy wirtuozi gościli w Würmtal (...). Wojtek Mrozek jest w regionie Wurmtal znanym i lubianym artystą. (....). Dzieło Mozarta zostało zinterpretowane w nieskazitelnej piękności i dojrzałości. Mrozek udowodnił, że nie należy tylko do uznanych wirtuozów, ale także do muzyków, którzy potrafią zaskoczyć swoją muzykalnością i pięknem, jakiego wymaga ta muzyka...”

Süddeutsche Zeitung 30. 06. 1998, nr 74

 więcej...

CD's

KlezzJazz Mrozek Klezmer Orchestra
Broadway After Midnight
Mozart&Brahms Clarinets Quintetes
Dances of the World
Mozart in Jazz

DVD's

Woytek Mrozek Missa Solemnis Sandomiriensis

więcej...

Kontextspalte

Woytek Mrozek

Wirtuoz klarnecista

"..należy do grona najbardziej poszukiwanych artystów, wyrósł i dojrzał na poszukiwanego wirtuoza międzynarodowej klasy.."

Video

K. Debski Concerto for 3 Clarinets WORLD PREMIERE

K.Kurpinski Clarinet Concerto

 

 

 

 

 

 

 

Audio

Linki

  • Strona artysty
  • http://www.avip.pl
  • http://avip.pl/index.php?id=470&L=1
  • Youtube: Wojtek Mrozek, Wojciech Mrozek, Woytek Mrozek,
  • LinkedIn:
  • http://lnkd.in/WdGtym
  • For Germany:
  • Irena Nemechek
  • http://www.art-productions.com/klassische-musik/woytek-mrozek-klarinettist-dirigent-und-komponist/